Lazer Liposuction

Lokal anestezi altında rahatlıkla uygulanabilen Lazer lipoliz yöntemi liposuction’a bir alternatif olarak karşımıza çıkıyor. Üstelik ayak bilekleri de dahil olmak üzere vücudun her bölgesine uygulanabilen lazer lipoliz, tek seansta sonuç veriyor.

Bu yöntem vücudun hangi bölgelerinde kullanılıyor?
– Özellikle birkaç bölgesinde az veya ortalama düzeyde yağ birikimi olanlar için son derece ideal. Tüm vücudunda ve ileri derecede yağ birikimi olanlarda ise liposuction ile birlikte kullanıldığında, uygulama sonrasında ciltte görülebilecek sarkma ve düzensizlikleri azaltıyor ve elde edilen sonucun daha başarılı olmasını sağlıyor.

Lazer lipoliz yönteminin liposuction’dan (yağ aldırma) farkı nedir?
– Klasik liposuction işleminde o bölgeye -tekniğe göre değişmekle birlikte- sıvı verilir ve sonra yüksek bir negatif basınçla yağlar çekilir. Liposuction işlemi genelde hastanede ve narkoz altında yapılır. Vücutta 10-15 gün süren morluklar oluşabilir. Ayrıca operasyon sonrasında uzun süre korse kullanmak gerekir. Hafif liposuctionda bile 3-4 günlük bir toparlanma süreci gerekir. Lazer lipoliz işleminin temel olarak o bölgede üç etkisi olur; lazer ışığının kanülden çıktığı bölgedeki fotomekanik etki sonucu bu bölgedeki yağ hücrelerinin zar bütünlüğü bozuluyor.

Yağ birikimi olan bölgelerdeki yağ hücrelerinin içeriği hücreler arası alana akar. İstenirse vücudun doğal yollardan dışarı atması için o bölgede bırakılabilir veya ince bir kanül yardımıyla düşük bir basınçla emilerek dışarı alınabilir. Uygulama sonrasında sadece 4-5 gün boyunca korse giyilmesi yeterlidir. Tekrarlanması zor bir prosedür değildir. Ayrıca klasik liposuction metodlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt ve ayak bilekleri gibi bölgeler de dahil olmak üzere tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir.

Yöntem uygulanmadan önce ön hazırlık yapılıyor mu?
– Hastanın alerjik olduğu ilaçlar veya şeker, kalp, tansiyon gibi kronik hastalığı olup olmadığı gibi genel sağlık durumu ile ilgili cevaplar alınır. Ve elbette bu hastalıklara uygun tedbirler alınır.

Lazer lipolizde doğru seans sayısı nedir?
– Uygulama genelde bir seanstır ama yağ miktarına göre artabilir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci ne kadar?
– İyileşme süreci klasik liposuctiona göre çok daha kısa. Hasta yapılan uygulamaya göre sosyal hayatından ya hiç ayrı kalmaz ya da 2-3 günlük bir ara vermesi gerekebilir.

Hangi vitamine ihtiyacınız var ?
1- Her gün düzenli olarak 20 dakika güneş ışığı alıyor musunuz?
Vücudunuzun yeterince D vitamini üretmesi için en az 20 dakikalık bir güneş ışığı depolamaya ihtiyacı var. Fazla dışarı çıkamıyor musunuz? O zaman her gün düzenli olarak 1.000 ünitelik besinlerden de olmak üzere- multi ya da D vitamini alın.

2- Annenizde osteoporoz var mı?
Eğer varsa sizin de osteoporoza yakalanma riskiniz diğer kadınlardan iki kat daha fazladır. Yapmanız gereken kemiklerin oluşumunu sağlayan mineralleri süt ve sebze ürünlerinden almaktır. Ancak ekstra kalsiyum ve magnezyum size 20’li ve 30’lu yaşlarda yardımcı olur.

3- Vejetaryen misiniz?
Genç kadınların kaslarını ve bağışıklık sistemlerini güçlü tutmaları için günde yaklaşık 18 mg demire ihtiyaçları vardır. Ancak vejetaryen bir beslenmeniz varsa o zaman günlük dozunuzu güçlendirilmiş hububat ve baklagillerden alabilirsiniz. Tabii demir içeren bir multi-vitamin de işinizi görecektir.

4- Çocuk sahibi olmaya mı çalışıyorsunuz?
O zaman en temel ihtiyacınız folikasittir. Bu madde bebeğin beyin ve iskelet sisteminin sağlıklı oluşumunu destekler.

Kısa sürede iyileşme
1- Kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt ve ayak bilekleri gibi bölgelerde ve tüm vücutta rahatlıkla uygulanabilir.
2- Uygulama sonrasında sadece 4-5 gün boyunca korse giyilmesi yeterlidir.
3- Lazer lipoliz uygulamasında sonuç yaklaşık iki ile dört ay arasında kendini gösterir.
4- Bu dönemde hastaların lenfatik drenajı sağlayan ve ödemi azaltan masaj uygulamaları sonuçları daha da iyi hale getirecektir.
5- Lazer lipoliz etkili, az ağrılı, kanamayı önleyen ve kısa sürede iyileşmeye olanak veren bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.