FATİH ŞİRİN

07.08.1969 Ankara’da doğdum.
1986 – 1992 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi’nde Tıp Eğitimini tamamladım.
Bu dönemde Kanada Montreal McGill Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde belli dönemlerde stajlar yaparak mesleki bilgi ve deneyimimi arttırdım.
1992 – 1998 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi A.B.D.‘de Plastik Cerrahi uzmanlık eğitimi aldım. Hiperbarik Oksijen Tedavisinin Tavşanlarda Onlay Kemik Greftlerinin Survisi Üzerine Etkileri adlı uzmanlık tezi ile 1998 yılında Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanı oldum.
1997 yılında ABD ‘de University of Alabama at Birmingham Plastik Cerrahi kliniğinde Prof. Lois Vasconez ile çalışmalarda bulundum. Burada başta estetik cerrahi olmak üzere rekonstrüktif mikrocerrahi ve endoskopik yüz gençleştirme cerrahisi üzerinde çalışmalarda bulundum, birçok operasyona bizzat katıldım. Mikrocerrahi eğitim programına katılarak “Mikrocerrahi Sertifikası “ aldım ve 3 ay süreyle eğitmenlik yaptım. Bu dönemde ABD ‘de birçok toplantı ve kongrelere katıldım.
1999 – 2000 yılları arasında askerlik görevini Diyarbakır Asker Hastanesinde yaptım.
1999-2009 yılları arasında Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde çalıştım. 2000 yılından beri özel hekimlik yapmaktayım.
Son yıllarda çalışmalarımı estetik cerrahi üzerinde yoğunlaştırmış ve özellikle burun operasyonları, göğüs estetiği, karın germe ve yüz estetiği üzerinde başarılı operasyonlar gerçekleştirdim.
Bunun dışında ameliyatsız çözümler üzerinde de çalışmalar yapmış ve gelişmekte olan bu alandaki yenilikleri en güvenilir şekilde uygulamaya başladım.
Dernek Üyelikleri:
Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği
Çene-Yüz Cerrahisi Derneği
Estetik Plastik Cerrahi Derneği
Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği
ISAPS ( International Society of Aesthetic Plastic Surgery )
Evli ve bir çocuk babasıyım…
Fatih Şirin